Пріоритетні напрями закладу дошкільної освіти № 180

З метою підвищення ефективності роботи з дітьми дошкільного віку, враховуючи реальні можливості колективу, а також сучасність та актуальність, педагогічний колектив ЗДО обрав на 2023/2024 навчальний рік пріоритетні напрями роботи:

- фізкультурно – оздоровчий

- національно-патріотичний.

На виконання яких в річному плані заплановані наступні заходи:

1. Фізкультурно – оздоровчий напрям:

- семінар «Формування уявлень дітей про здоровий спосіб життя »;

- впровадження в практику роботи елементів спадщини М. М. Єфіменка;

- консультація для батьків «Здоров’я дитини-багатство країни»;

- щорічне проведення  спортивних змагань серед дітей старших «Перші кроки»;

- консультація « Виховання культурно-гігієнічних навичок»;

- на базі закладу дошкільної освіти проводяться методичні об’єднання для інструкторів з фізичної культури. Інструктор з фізичної культури Самохвалова Т. С. є керівником методичного об’єднання для інструкторів з фізичної культури Київського району

- Заклад дошкільної освіти є «Школою сприяння здоровю».

Провідна мета діяльності закладу дошкільної освіти, як Школи сприяння здоров’ю - зміцнення та збереження здоров’я дітей в умовах  закладу дошкільної освіти, формування у дітей уявлення про власний організм і здоровий спосіб життя, розвиток фізичних якостей та оптимізація рухової активності дітей.

Вихованці закладу дошкільної освіти у жовтні 2018 року посіли І місце в ІІ турі районних спортивних змагань  «Перші кроки». Таким чином, можна з’ясувати, що  організація фізкультурно-оздоровчої роботи в  закладі дошкільної освіти знаходиться на оптимальному рівні, але потребує подальшого розвитку.

2. Патріотичний напрямок:

-         Консультація: «Виховання патріотичних почуттів засобами народознавства» (фронтальна);

-         Продовжити роботу щодо вивчення досвіду роботи  «Краєзнавство як засіб виховання патріотизму»  Демченко Н. Б;

-         Організувати тематичну виставку «Моя писанка найкраща»;

-         Організувати виставку методичної літератури та посібників народознавчого напрямку;

-         Створити інформаційно-методичний банк даних з питання  «Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку»;

-         Зібрати та оформити теоретично – методичний матеріал з  народознавства;

-         Оформити папку  «Патріотичне виховання в дошкільному закладі»

-         Підібрати дитячу художню літературу   народознавчого характеру

-         Оформити наочно-дидактичний стенд зі змінною інформацією для батьків та дітей з  національного виховання

-         Конкурс малюнків на асфальті «Моя земля – Україна!»

-         Тематичні заняття з національно-патріотичного виховання

Впровадження спадщини В.О. Сухомлинського

Конспект заняття “Калина – символ України”

для дітей старшого дошкільного віку (6 – й рік життя)