Організація харчування в закладі дошкільної освіти

21 січ. 2022
01 січня 2022 року Уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти (постанова КМУ від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

В закладі дошкільної освіти запроваджено нове меню для дошкільнят: у ньому більше овочів та фруктів, менше солі та цукру.

Поступово в раціон добавляються нові продукти та страви!

Такі зміни прийняті, з метою:

• врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування;
  • приведення енергетичної цінності раціону;
  • структури харчування до Норм фізіологічних потреб вихованців в основних харчових речовинах і енергії.

Реформа системи харчування у закладах дошкільної освіти – це важливий крок до здоров’я і щастя дитини!

Звертаємо Вашу увагу на обмеження кількості солі та цукру під час приготування страв і напоїв. Так, маса солі на одну дитину від 1 – 4 років на день становить 0,7 грама, а від 4-6 (7) років – 1 грам. Цукор для дітей до трирічного віку не дозволяється, а від 3-6 (7) років – 25 грамів на день. В такі напої, як чай, какао цукор не дозволяється.

Щоб перехід до нового раціону був легшим, Міністерство охорони здоров’я України затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах дошкільної освіти. Затверджений перелік страв також може бути використаний як база для чотиритижневого меню в інші пори року з урахуванням сезонних продуктів.
В ньому, окрім традиційних українських страв, містяться й такі нетипові для дошкільної кухні, як ньокі, нагетси курячі,  курка – по італійські, різноманітні супи - пюре та інші страви. Усі страви будуть готуватися з простих продуктів, які мають міститись в новому раціоні дошкільника.