Маленькі поради великим людям

20 жовт. 2023
Для наших любих педагогів та чудових батьків, декілька порад на кожен день.

Маленькі поради великим людям

• Присвятіть себе тій справі, яка вам найбільше до вподоби. Це може бути не лише робота, а підтримка соціально важливих проектів, волонтерство, хобі, чи допомога близьким. Головне — знати, що ми робимо щось важливе та те, що має СЕНС.
  • Знайдіть своє групове заняття. Приналежність до спільноти, громади, родини чи кола однодумців (спорт, об’єднання для захисту довкілля чи тварин або ініціатива в місцевості, де ви мешкаєте) стимулюють розумову та емоційну діяльність, і є каталізаторами хорошого настрою.
  • Будьте фізично активні. Від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди — сполуки, що дарують нам щастя, задоволення, ейфорію та покращують настрій.
  • Слідкуйте за своїм раціоном. Науковці радять обов’язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів. , з якої утворюється той самий серотонін. Це потужний стимулятор мозку. Спілкування та підтримка істотно зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.
  • Піклуйтесь про психічне здоров’я. Вчіться розпізнавати стани, коли всього понад міру, та неодмінно знайдіть шляхи їх подолати.
  • Якомога більше перебувайте на світлі. Яскраве світло та часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін.
  • Щодня визначайте, що хорошого трапилося сьогодні.
  • Заведіть “щоденник вдячності” і робіть у ньому регулярні записи.
  • Визначіть сильну рису свого характеру і записуйте, як ви її застосували.
  • Маленька вправа: Будь ласка, прямо зараз  напишіть всього одну але свою сильну рису.
  • Поставте собі реальну мету і записуйте успішні кроки до її здійснення.
  • Пригадайтеякусь стресову ситуацію і запишіть кроки до позитивної переоцінки того, що сталося.
  • Кожного дня робіть маленькі добрі вчинки на користь інших.
  • Живіть сьогоднішнім днем і не зациклюйтеся на минулому чи майбутньому.
  • Щодня хваліть себе щонайменше три рази на день. Вголос.
  • Навчіться діафрагмальному диханню. І робіть періодично дихальні вправи.