Новорічна ялинка та дитина.

18 груд. 2023
Правила безпеки

Новий рік є одним із найулюбленіших свят у дітей. До цього дня прийнято ставити та прикрашати ялинку. Але батькам важливо знати і дотримуватися низки правил безпеки. Адже на них лежить відповідальність за своє дитя. Тоді свято пройде успішно та без негативних наслідків.

Основні правила безпеки

В першу чергу необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки. Дитина може бути біля новорічної ялинки з включеною гірляндою виключно у присутності дорослих. Тому, йдучи на кухню або в іншу кімнату, необхідно вимикати гірлянду.

Бажано використовувати для прикраси ялинки паперові, пластмасові та м'які іграшки. Скляні кулі вішати в жодному разі не можна. Дитина може потягнути іграшку з ялинової гілки. Прикраса може випадково впасти на підлогу та розбитися. Осколком легко поранитися. Іграшки можна зробити самостійно з паперу, дерева, тканини чи солоного тіста. До цього рекомендується долучити своє дитя. Це не тільки розважить малюка, а й сприятиме вдосконаленню важливих навичок. Виготовлення паперових гірлянд, іграшок із солоного тіста відмінно розвиває моторику, що благотворно відбивається на становленні мови, а також уяву. Можна прикрасити новорічну ялинку справжніми шишками. Якщо малюк активний і любить знімати іграшки, тоді на нижній ярус можна повести їстівні прикраси. Це можуть бути мандарини, цукерки, невеликі яблука, прянички з глазур'ю у формі звірят чи чоловічків, імбирне печиво. Вони стануть гарним і смачним перекушуванням для непосиди.

Іграшки не повинні бути надто маленькими. Дітям властиво тягнути все до рота. І випадково малюк може проковтнути прикрасу. Не варто прикрашати ялинку шматочками ватки для імітації снігу. Іграшки мають бути середньої величини та безпечними. Це правило дуже важливе і його потрібно дотримуватися доти, поки дитина не підросте і не увійде до більш свідомого віку.

Якщо в сім'ї кілька гіперактивних дітей, то ставити ялинку краще в останніх числах грудня. Прибрати дерево слід одразу після Різдва. Усі ці дні треба тримати малюків під суворим контролем, наглядом.

Таким чином, щоб Новий рік у сім'ї з дітьми пройшов так, як було задумано і без неприємних наслідків, необхідно продумати все до дрібниць, починаючи від вибору виду ялинки та місця її встановлення та закінчуючи іграшками та гірляндою. Важливо пам'ятати про безпеку дитини. Діти дуже рухливі та неслухняні, тягнуть усі в рот. Це потрібно враховувати. Тому вже сьогодні потрібно все розпланувати та подумати над тим, як організувати веселе та при цьому безпечне свято для свого малюка.