17 січня - День дитячих винаходів

17 січ. 2024
Порадійте креативності малят

Чи знаєте ви, що об’єднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці й шрифт Брайля? Всі ці предмети були винайдені дітьми! Щороку більше 500 тис. дітей і підлітків винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. І дитячі винаходи, поза сумнівом, роблять наше життя зручнішим.

Поговоріть з дітьми про те, як цікаво придумувати щось нове або вдосконалювати вже знайомі речі, розкажіть їм про найбільш визначні винаходи людства, професію інженера, важливу роль точних та природничих наук сьогодні. Порадійте креативності малят і надайте їм можливість спробувати себе у ролі винахідників.

До уваги батьків !

Робота з дітьми впродовж дня

• Гра‑асоціація “Що придумала природа?”.
  • Гра‑дослідження “Для чого нам скріпка (паличка, кубик, аркуш паперу) може згодитися”: діти придумують, як можна у нестандартний, незвичний спосіб використати знайомі предмети.
  • Досліди з літальними апаратами, виготовленими власноруч
  • Креативне конструювання‑винахідництво “Диво‑машина‑помічниця”: діти конструюють машину, яка не тільки їздить, а й допомагає виконувати ще якусь роботу. Наприклад, везе нас у гості та ще й прибирає вулицю.
  • Образотворча діяльність — виготовлення поробок з природного матеріалу.