Інноваційна діяльність

Один з головних аспектів методичної роботи закладу дошкільної освіти спрямований на вивчення та впровадження в практику роботи педпрацівників досягнень сучасної педагогічної науки, оволодіння сучасною методологією, збагачення досвіду педагогів новими прогресивними методами і способами навчання і виховання, впровадження новітніх теоретичних розробок, позитивного досвіду, сучасних педагогічних технологій.

Впровадження інноваційних технологій не лише допомагає дітям в оволодінні знаннями, але й розвиває особисті задатки, креативне мислення, що в цілому сприяє підвищенню рівня навчально-виховної роботи в закладі.

В методичному кабінеті дошкільного закладу в наявності теоретичний та практичний матеріал з даних методик:  «У світі гри та фантазії» (ТРВЗ),  Н.Гавриш «Розвиток мовлення дітей засобами художнього слова», З. Плохій «Пошуково-дослідницька діяльність дошкільників»,  Л.Б.Фесюкова «Виховання казкою»,  М.Монтессорі «Метод наукової педагогіки», «Нетрадиційні техніки образотворчої діяльності», «Гуманістичне виховання В. О. Сухомлинського», «Національний дитячий садок» С. Русової.

Інноваційну діяльність педагоги здійснюють за наступними напрямками:

1.     Гуманістичне виховання (Корнієнко О. А.)

2.     ТРВЗ (Левітова О. Б., Литвиненко С. Г., Перемот Л. М.)

3.     Національний дитячий садок (Демченко Н. Б.)

4.     Використання елементів  театру фізичного виховання й оздоровлення дітей (Самохвалова Т. С.)

Вихователі мають багато матеріалу та наробок в групі за інноваційною технологією, яку вони обрали. Під час семінарів та педагогічних хвилинок педагоги діляться своїм досвідом  з колегами, представляють свої досягнення з даного питання.

В закладу дошкільної освіти працює творча група у складі:

-                          Корнієнко О. А., вихователь-методист;

-                          Щербяк І. А., практичний психолог;

-                          Набока Г. І., керівник музичний;

-                          Демченко Н. Б., вихователь;

-                          Дятлова Л. М., вихователь.

Члени творчої групи працювали над проблемою вивчення змісту спадщини В. О. Сухомлинського щодо  використання її в дошкільному вихованні. Метою  діяльності творчої групи було: надати допомогу вихователям закладу дошкільної освіти у вивченні змісту спадщини В. О Сухомлинського та її впровадження в педагогічну діяльність. Членами творчої групи було розроблено циклограму впровадження спадщини В. О Сухомлинського на рік, форми та методи роботи з дітьми, рекомендації щодо впровадження досвіду видатного педагога.

Банк даних інноваційних технологій, які впроваджуються

у закладі дошкільної освіти.

Назва та суть інноваційної педагогічної
 технології,
 автор-розробник

П.І.Б. вихователя, що впроваджує (адаптує) інноваційну технологію

Предметні галузі, в яких упроваджує-ться інноваційна технологія

Прогнозовані результати

Національний дитячий садок

Суть технології:

Забезпечення розвитку природжених задатків дитини, її національної самосвідомості, загальнолюдська моралі, інтеграція родинного та суспільного дошкільного виховання

Автор:

С. Ф. Русова

Демченко

Н. Б.

навчально-виховний процес, повсякденне життя

Виховання любові до рідного дому, сім ї, дитячого садка, шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів символіки, традицій держави, загальнонародних свят.

Використання елементів  театру фізичного виховання й оздоровлення дітей

Суть технології:

Проведення фізкультурних занять у формі ігрових дійств. Форма фізичної активності дітей – горизонтальний пластичний балет (“пластик-шоу”), що поєднує музичність, хореографічність, естетичність дійства. Його скорочені програми використовують як фізкультурні хвилинки, паузи, а також як розваги і свята. Ігрова взаємодія з дітьми реалізується в рамках ігрової теми як великої тематичної  гри (макрогри), що триває протягом одного чи кількох занять. Спільна мета та сюжетна лінія містить кілька  міні-ігор, ігор-вправ.

Самохвалова Т. С.

навчально-виховний процес

Зміцнення та збереження здоров я дітей, розвиток здорового способу життя дошкільників, формування мотивації здорового способу життя.

Гуманістичне виховання

Суть технології: Допомогти дитині висловити своє ставлення до навколишнього, виявити моральні цінності

Автор В. О. Сухомлинський

Корнієнко

О. А.

навчально-виховний процес, повсякденне життя

Створення умов для її самоствердження, самовираження, самореалізації під час виконання обов’язку, створення духовний світ конкретної дитини, джерела її розумового, морального, емоційного, фізичного, естетичного розвитку

4.

ТРВЗ

Суть

технології: Налагодити ефективну комунікативну взаємодію з дітьми під час спільної художньо-творчої діяльності, пізнати внутрішній світ кожної дитини, відчути її неповторність, особистісну своєрідність, визначити потреби та інтереси

Автор: Г. С. Альтшуллер

Левітова

О. Б.

Перемот

Л. М.

Литвиненко С. Г.

навчально-виховний процес, повсякденне життя

Розкриття закладених у дітей здібностей і творчих нахилів. розвиток, з одного боку, таких якостей мислення, як гнучкість, рухливість, системність, діалектичність; з іншого - пошукової активності, прагнення до новизни; мовлення та творчої уяви. Прищепити дитині радість творчих відкриттів.